YSK Başkanı Ahmet Yener'den Yayın Yasağı Sonrası İlk Açıklama Geldi!

YSK Başkanı Ahmet Yener, son günlerde yaşanan tartışmalardan dolayı basın mensuplarına bir açıklama yaparak, yayın yasağı sona erdiğini duyurdu. Konuşmasında, seçim sürecinde yaşanan gelişmelerden etkilendiklerini belirterek, sonucun yarattığı hassasiyetin farkında olduklarını ifade etti.

Başkan Yener, seçim sürecinde yaşanan olumsuzlukları birçok yerde dile getirdiklerini ve bu konuda gerekli tedbirlerin alınması için uyarılarını yaptıklarını söyledi. Yener, seçim sonuçlarının kesin olarak belirlenmesinden sonra, bazı kesimlerin YSK kararlarına karşı çıktığını ve hukuki süreçleri işletmek istediğini hatırlattı.

YSK Başkanı Ahmet Yener, bu süreçte medyanın da sık sık gündeme geldiğini belirterek, taraflı yayınlar ve asılsız iddiaların seçim sonuçları üzerinde etkileri olabileceğini vurguladı. Bu nedenle, YSK olarak yayın yasağı getirdiklerini açıklayan Başkan Yener, bu konuda yapılan eleştirilere de cevap verdi.

Başkan Yener, YSK'nin aldığı kararların keyfi olmadığını ve hukuka uygun bir şekilde alındığını söyledi. Basın mensuplarının bu kararlara saygı göstermelerini isteyen Yener, demokratik bir ortamda seçimlerin gerçekleştirildiğinin altını çizdi. YSK Başkanı, seçim sonuçları üzerinde yapılan tartışmaların, hukuki süreç devam ederken sonuçları etkilememesi gerektiğini de hatırlattı.

YSK Başkanı Ahmet Yener'in açıklamaları sonrasında, yayın yasağı sona erdi. Medya kuruluşları, seçim sonuçları ve YSK kararları hakkında özgürce yayın yapabilecekler. Ancak, YSK'nin son kararlarına saygı duyulması ve hukuki sürecin sonuçlanması beklenmesi gerektiği de unutulmamalıdır.

Henüz hiç yorum yapılmadı.

wave

Yorum Yap

wave

Çıkmak için ESC tuşuna basın.