Seçimlerde Adayların Aldığı Oranlar Belli Oldu: İkinci Tura Kalacak mı? Son Detaylar

Türkiye'nin birçok ilinde yapılan yerel seçimlerde sandıklar kapandı ve adayların aldığı oy oranları belli oldu. Seçimlerde son detaylar netleşirken, bazı illerde ikinci tura kalan adaylar da belirlendi.

İstanbul'da yapılan seçimlerde, yaklaşık 10 milyon seçmenin oy kullanmasıyla yarışın en çekişmeli olduğu illerden biri oldu. AK Parti adayı Binali Yıldırım ile CHP adayı Ekrem İmamoğlu arasında geçen yarışta, İmamoğlu'nun aldığı oy oranı %48.79, Yıldırım'ın aldığı oy oranı ise %48.51 oldu. Bu sonuçlar doğrultusunda, seçimlerin ikinci tura kalması bekleniyor.

Ankara'da ise CHP adayı Mansur Yavaş, %50.93 oy oranıyla seçimi önde tamamladı. AK Parti adayı Mehmet Özhaseki ise %47.09 oy oranı ile ikinci sırada yer aldı.

İzmir'de ise CHP adayı Tunç Soyer, %58.04 oy oranıyla seçimleri önde tamamlayarak belediye başkanı seçildi.

Antalya'da ise MHP adayı Menderes Türel, %45.07 oy oranıyla belediye başkanlığı seçimlerini kazandı. CHP adayı Muhittin Böcek ise %43.80 oy oranıyla ikinci sırada yer aldı.

Bursa'da ise AK Parti adayı Alinur Aktaş, %51.30 oy oranıyla seçimi kazandı. CHP adayı Mustafa Bozbey ise %45.09 oy oranıyla ikinci sırada yer aldı.

Adana'da ise MHP adayı Hüseyin Sözlü, %43.38 oy oranıyla belediye başkanlığı seçimlerini kazandı. CHP adayı Zeydan Karalar ise %33.50 oy oranıyla ikinci sırada yer aldı.

Seçimlerde diğer illerde de farklı adaylar belediye başkanlığı seçimlerini kazandı. Bu sonuçların ardından, Türkiye genelinde seçimlerin ikinci tura kalması beklenen iller arasında İstanbul ve Ankara başı çekiyor.

Seçimlerin ikinci tura kalması durumunda, adaylar yeniden seçmenlerin karşısına çıkarak yarışacaklar. Hangi adayın belediye başkanı seçileceği ikinci turun sonucuna bağlı olacak.

Sonuçların netleşmesini bekleyen seçmenler ise, adayların açıklamaları ve ikinci turun sonuçları için merakla bekliyor. Seçim havasının devam edeceği Türkiye'de, belediyelerin yeni başkanları da yakın zamanda belli olacak.

Henüz hiç yorum yapılmadı.

wave

Yorum Yap

wave

Çıkmak için ESC tuşuna basın.