Meteoroloji 11 İli Uyardı: Sağanak ve Kar Yağışı Bekleniyor!

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, 11 farklı il için sağanak ve kar uyarısında bulundu. Yağışların, yer yer etkili bir şekilde devam edeceği belirtilirken, vatandaşların tedbirli olmaları konusunda uyarılar yapıldı.

Uyarı yapılan iller arasında Ankara, Bursa, Sakarya, İstanbul, Kocaeli, Yalova, Düzce, Bolu, Karabük, Kastamonu ve Zonguldak yer alıyor. Yağışların etkili olacağı bölgelerde yer yer kar kalınlığının 20-25 santimetreyi bulabileceği belirtiliyor.

Özellikle kar yağışının beklendiği illerde vatandaşların dikkatli olmaları gerekiyor. Kar yağışı ile birlikte görüş mesafesi düşebilirken, buzlanma ve don olayları da görülebilir. Bu nedenle özellikle yollarda seyahat edecek kişilerin mutlaka tedbirli olmaları ve kış lastiği takmaları gerekiyor.

Ayrıca yaşanabilecek olumsuzluklar nedeniyle vatandaşların acil durum numaralarını ve ilgili kurumların telefon numaralarını hazırda bulundurması öneriliyor. Ağaçlarda yapışan kar nedeniyle oluşabilecek kopma ve devrilme olaylarına karşı da vatandaşlar uyarılıyor.

Meteoroloji Genel Müdürlüğü, yağışların yoğunluğunun ve süresinin tahmin edilebilir olduğunu belirterek vatandaşların uyarılarına dikkat etmeleri gerektiğini vurguluyor. Olası olumsuzluklara karşı gereken tedbirlerin alınması halinde olumsuzlukların minimize edilebileceği ifade ediliyor.

Kısacası, Meteoroloji Genel Müdürlüğü tarafından yapılan uyarıları dikkate almak ve özellikle kar yağışı beklenen illerde vatandaşların tedbirli olmaları son derece önemli. Yaşanabilecek olumsuzluklara karşı gereken tedbirlerin alınması halinde herhangi bir sorun yaşanmayacağına dikkat çekiliyor.

Henüz hiç yorum yapılmadı.

wave

Yorum Yap

wave

Çıkmak için ESC tuşuna basın.