IMF'den Şimşek'e Övgü: 'Biz de Bu Politikayı Tavsiye Ederdik'

IMF'nin eski başkanlarından biri olan Kemal Derviş, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir açıklamada, eski Türkiye Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in ekonomi politikalarını övdü. Derviş, 'Biz de bu politikayı tavsiye ederdik' şeklinde açıklamalarda bulundu. Bu açıklama, Türk ekonomi yönetiminin uluslararası alanda nasıl bir itibara sahip olduğunu bir kez daha ortaya koydu.

Mehmet Şimşek, AKP hükümeti döneminde maliye bakanlığı görevini yürütmüş ve uluslararası kuruluşlarla yaptığı işbirlikleriyle dikkat çekmişti. Derviş'in övgü dolu sözleri, Şimşek'in ekonomi alanındaki başarısını bir kez daha gözler önüne serdi.

IMF'nin eski başkanlarından biri olan Kemal Derviş'in, eski Maliye Bakanı Mehmet Şimşek'in politikalarını övdüğü açıklaması, Türkiye'nin ekonomi politikalarının uluslararası alanda ne kadar itibar gördüğünü ortaya koyması açısından önemlidir. Şimşek'in liderliğindeki ekonomi politikalarının uzun vadeli başarısının yanı sıra, uluslararası alanda da takdir görmesi, Türkiye'nin ekonomik yönetiminde, uluslararası standartlara uygun bir şekilde hareket ettiğinin bir göstergesi olarak kabul edilebilir.

Henüz hiç yorum yapılmadı.

wave

Yorum Yap

wave

Çıkmak için ESC tuşuna basın.