81 İlde Okullar Tatil Oldu, Yeni Karar: Bu Ay Okullar Kapanıyor!
Haberler

81 İlde Okullar Tatil Oldu, Yeni Karar: Bu Ay Okullar Kapanıyor!

Yeni tip koronavirüs (COVID-19) salgını tüm dünyayı etkisi altına almış durumda. Ülkemizde de salgın nedeniyle pek çok önlem alındı. Bunlardan biri de okulların tatil edilmesi oldu. Milli Eğitim Bakanlığı'nın (MEB) aldığı karar doğrultusunda, 16 Mart Pazartesi gününden itibaren 81 ildeki tüm okullar tatil edilmişti.

Ancak sonrasında yeni tedbirler alındı ve tatil süresi uzatıldı. Bu kapsamda, okulların tatil olacağı 30 Mart Pazartesi gününden itibaren uzaktan eğitim uygulamasına geçildi. Böylece öğrenciler evlerinde derslerini takip edebildiler.

Ancak salgınla mücadele çalışmaları devam ediyor ve son dönemlerde artan vaka sayıları nedeniyle yeni kararlar alınmaya başlandı. MEB, 11 Kasım 2020 tarihinde yaptığı açıklamada bu kapsamda yeni bir tatil kararı aldığını duyurdu.

Buna göre, bu ay içerisinde okullar kapanacak ve öğrenciler tatil yapacak. 16 Kasım Pazartesi günü başlayacak olan tatil süreci, 2020-2021 eğitim öğretim yılında ilk yarıyılın tamamlanması için verilecek. Yani öğrenciler, yaklaşık olarak 3 haftalık bir tatil dönemi geçirecekler.

Bu kararın alınması, salgınla mücadele çalışmalarının şiddetlendirildiğini gösteriyor. Yeni vaka sayılarının artması nedeniyle okulların kapatılması, özellikle öğrencilerin sağlığı açısından önemli bir adım olarak değerlendiriliyor.

Bunun yanı sıra, MEB'in uzaktan eğitim uygulamasına devam edeceği de belirtiliyor. Öğrenciler, tatil döneminde evlerinde derslerini takip etmeye devam edecekler. Bu sayede öğrencilerin eğitim hayatları kesintiye uğramadan devam ettirilmiş olacak.

Sonuç olarak, salgınla mücadele çalışmaları devam ediyor ve bu kapsamda MEB tarafından yeni kararlar alınıyor. Öğrencilerin sağlığı açısından önemli olan okul tatilleri, salgının yayılmasını önlemek için alınan en etkili önlemler arasında yer alıyor. Ancak uzaktan eğitim uygulaması sayesinde öğrencilerin eğitimleri aksatılmadan devam ettiriliyor.

Henüz hiç yorum yapılmadı.
Yorum Yap

Son Paylaştığımız İçeriklerden Öncelikli Haber Almak İstermisiniz?

Hemen E-Posta Abonesi Olarak Son Yazıların E-Posta Adresinize Gelmesini Sağlayabilirsiniz.