Editörün Seçimleri

wave
Çığ gibi büyüyen tehlike: Obezite

Obezite, günümüzde giderek artan bir sağlık sorunu haline gelmiştir. Hızlı urbanizasyon, hareketsiz yaşam tarzı, fast food ...

Trendler

wave
Yapay Zeka Destekli Çipler Geliştiren Blaize, 106 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Blaize, yapay zeka destekli çipler geliştiren bir teknoloji şirketidir. Şirketin yapay zeka alanında yaptığı çalışmalar ve ...

ChatGPT Plus: Kullanıcılarla İlgili Ayrıntıları ve Tercihleri Hatırlıyor

ChatGPT Plus, kullanıcılarıyla etkileşimde bulunurken onların tercihlerini ve ayrıntılarını hatırlayabilme özelliğiyle dikkat ...

Son Yazılar

wave
Yapay Zeka Destekli Çipler Geliştiren Blaize, 106 Milyon Dolar Yatırım Aldı

Blaize, yapay zeka destekli çipler geliştiren bir teknoloji şirketidir. Şirketin yapay zeka ...

TÜSİAD, Müfredat Değişikliğine İlişkin Endişelerini Dile Getirdi

Türk Sanayicileri ve İş İnsanları Derneği (TÜSİAD), Türkiye'de eğitim sistemi üzerinde ...

Yeni Müfredatta Tarih Eğitiminde Köklü Değişiklik

Türkiye'de eğitim sistemi sürekli olarak gelişmekte ve değişmektedir. Son olarak tarih dersi ...

31. Dönem POMEM Sınav Yerleri ve Tarihleri Açıklandı

31. dönem Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM) sınav yerleri ve tarihleri açıklandı. POMEM'e ...

Maaşlara Eklenecek Enflasyon Farkı Artacak

Son dönemdeki enflasyon artışıyla birlikte, memurların ve çalışanların maaşlarına ...

Deniz Zeyrek'ten Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'e Tepki: 'Otur 3!'

Son günlerde Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin'in aldığı kararlar ve yaptığı açıklamalar ...

Bakan Yusuf Tekin'e sert tepki: 2014'te binlerce idareciyi görevden alıp biçmiştiniz...

Bakan Yusuf Tekin'in 2014 yılında binlerce idareciyi görevden alması, Türkiye genelinde ...

Eskort Çağrılan Evde Kavga: Kardeşini Öldürdü

Eskort çağrılan evde kavga çıktı ve sonucunda bir kişi kardeşini öldürdü. Bu üzücü ...

Tekel Bayileri Yüksek Komisyonlardan Şikayetçi! O Sigaralar Artık Satılmayacak

Tekel bayileri, uzun süredir yüksek komisyonlar nedeniyle sıkıntı yaşamaktaydı. Bu durum, ...

Citroen Elektrikli Modelinde Kampanya Başlattı

Citroen, elektrikli araç pazarında daha rekabetçi bir konuma gelmek için yeni bir kampanya ...

Özel Eğitim Kurumlarına Verilen Ceza ve Öğretmen Maaşları

Özel eğitim kurumlarına verilen ceza ve öğretmen maaşları konusu, eğitim sisteminin hassas ...

Limak Lara Deluxe Hotel'e 'Milliyet Farkı' Cezası : Alınan Ücret İade Edildi

Limak Lara Deluxe Hotel, 'Milliyet Farkı' adı altında yapılan ücret farklılığı uygulaması ...