Editörün Seçimleri

wave
Çığ gibi büyüyen tehlike: Obezite

Obezite, günümüzde giderek artan bir sağlık sorunu haline gelmiştir. Hızlı urbanizasyon, hareketsiz yaşam tarzı, fast food ...

Trendler

wave
GitHub Copilot Workspace: GitHub'dan proje başlatmaya yardımcı olan yapay zeka aracı

GitHub Copilot Workspace, GitHub'un geliştirmeye yardımcı olan yapay zeka aracıdır. Bu araç, yazılım geliştiricilerine proje ...

Avrupa Birliği Meta hakkında yeni soruşturma başlatacak

Avrupa Birliği, büyük teknoloji şirketlerinin rekabeti bozabilecek veya tüketici haklarını ihlal edebilecek faaliyetleri konusunda ...

Son Yazılar

wave
Dolar 25 TL'ye düşebilir mi? Mahfi Eğilmez açıkladı

Doların Türk lirası karşısındaki değeri, ekonomik faktörler, uluslararası ilişkiler, ...

GitHub Copilot Workspace: GitHub'dan proje başlatmaya yardımcı olan yapay zeka aracı

GitHub Copilot Workspace, GitHub'un geliştirmeye yardımcı olan yapay zeka aracıdır. Bu araç, ...

Apple, Google'ın 36'dan fazla yapay zeka uzmanını işe aldı

Apple, Google'ın 36'dan fazla yapay zeka uzmanını işe aldığına dair çeşitli kaynaklardan ...

Bakan Tekin: Yeni Müfredata Katkı Verme İsteyen Her Türlü Öneriye Açığız

Eğitim Bakanı Tekin, yaptığı açıklamada eğitim sisteminde yapılacak her türlü ...

Cumhuriyet Savcısı Harekete Geçti: Memur Sendikası Yöneticilerine Jet Soruşturma...

Cumhuriyet savcısı tarafından Memur Sendikası yöneticileri hakkında yapılan jet soruşturma ...

ChatGPT Plus: Kullanıcılarla İlgili Ayrıntıları ve Tercihleri Hatırlıyor

ChatGPT Plus, kullanıcılarıyla etkileşimde bulunurken onların tercihlerini ve ...

Bakan Yusuf Tekin, En Fazla İhtiyaç Olan Branşları Açıkladı

Milli Eğitim Bakanı Yusuf Tekin, ülke genelinde en fazla ihtiyaç olan eğitim branşlarını ...

Öğrenci Öğretmenini Bıçakladı! Elektronik Sigara Tartışması Kanlı Saldırıya Döndü

Son zamanlarda yaşanan olaylardan biri olan 'Öğrenci Öğretmenini Bıçakladı! Elektronik ...

Kredi Kartlarında Yeni Dönem: TCMB'nin Belirlediği Yol Haritası

Kredi kartları, finansal alışverişlerde en sık tercih edilen ödeme yöntemlerinden biri ...

Yeni Müfredatla Aynı Sınıftaki Öğrencilere 'Farklılaştırılmış Eğitim' Geliyor

Yeni müfredatla birlikte eğitim sisteminde önemli değişiklikler yaşanacak. Bu ...

Adalet Bakanlığınca 124 yeni mahkeme kuruldu

Adalet Bakanlığı tarafından yapılan duyuru ile Türkiye genelinde 124 yeni mahkemenin ...

Erkek Öğrencilerin Etek Giyip Peçe Taktığı 23 Nisan Gösterisine Soruşturma!

Türkiye'nin farklı bölgelerinde 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı kutlamaları ...