Editörün Seçimleri

wave
Mikro Sinyalle ‘Glokom’ Operasyonu

Glokom, göz tansiyonunun yüksek olması sonucu optik sinir hasarına ve görme kaybına neden olan bir göz hastalığıdır. Glokom ...

Trendler

wave
macOS 15 ile Yenilenen Dahili Hesap Makinesi

macOS 15, Apple'ın en son sürümü olan işletim sistemidir. Bu yeni sürüm birçok yenilik ve geliştirme içermektedir. Bu ...

Japonya'nın Uzaydan Güneş Enerjisi İletimi Projesi

Japonya, 2025 yılında uzaydan elde edilen güneş enerjisini Dünya'ya iletmek için heyecan verici bir projeye adım atıyor. Bu proje, ...

Son Yazılar

wave
AYM'den Yeni 'Boşanma' Kararı

Anayasa Mahkemesi, boşanma sürecinde önemli bir değişikliğe giderek artık boşanma süresi ...

macOS 15 ile Yenilenen Dahili Hesap Makinesi

macOS 15, Apple'ın en son sürümü olan işletim sistemidir. Bu yeni sürüm birçok yenilik ve ...

IMF'den Şimşek'e Övgü: 'Biz de Bu Politikayı Tavsiye Ederdik'

IMF'nin eski başkanlarından biri olan Kemal Derviş, geçtiğimiz günlerde yaptığı bir ...

Türk Vatandaşının Türkiye'de Tatil Yapamaması

Türk vatandaşlarının son yıllarda Türkiye'de tatil yapabilme konusunda yaşadığı ...

Epic Games Store Türkiye Fiyatlarına Zam Geliyor

Epic Games Store, popüler oyun platformu olarak dünya çapında geniş bir oyuncu kitlesine ...

Polen Alerjisi ve Sağlık Sorunları

Polen alerjisi, bahar aylarında özellikle yaygın olan bir durumdur. Polen alerjisi olan ...

Balık Tezgahlarında Çeşit Azaldı, Fiyatlar Uçtu

Son zamanlarda balık tezgahlarında gözle görülür bir şekilde çeşitliliğin azaldığı ve ...

Elon Musk'ın TikTok Konusundaki Görüşleri

Son zamanlarda ABD'nin TikTok uygulamasını yasaklama girişimleri gündemde önemli bir yer ...

Fed Kritik Raporunu Paylaştı: Faiz İndirimi Olacak Mı?

ABD Merkez Bankası (Fed), kritik bir raporunu paylaştı ve piyasalarda faiz indirimi ...

Merkez Bankası Harekete Geçti: Mevduat Faizleri Değişti

Türkiye Cumhuriyet Merkez Bankası, son toplantısında faiz kararını açıkladı ve mevduat ...

Japonya'nın Uzaydan Güneş Enerjisi İletimi Projesi

Japonya, 2025 yılında uzaydan elde edilen güneş enerjisini Dünya'ya iletmek için heyecan ...

Bakan Tekin: Algı Operasyonu Yapılıyor, Okulunuz Size Yeter

Eğitim Bakanı Tekin son yaptığı açıklamada, okullarda yapılan algı operasyonlarına dikkat ...